POLİS AKADEMİSİ

Haberler

Güvenliğin Kurumsal Yönetiminde Uluslararası  Destekleyici Polislik (Bekçilik) Çalıştayı
  27 Eylül 2019


Polis Akademisi Başkanlığı ve Avrupa Polis Akademileri Birliği’nin (AEPC) ortak faaliyetleri kapsamında ülkemizin ev sahipliğinde “Güvenliğin Kurumsal Yönetiminde Uluslararası Destekleyici Polislik (Bekçilik)” konulu Çalıştay 26 Eylül 2019 tarihinde İstanbul Merter Polisevi’nde Polis Akademisi Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanı Dr. Can Ozan TUNCER, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN, Polis Akademisi Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Ufuk AYHAN, Asayiş Dairesi Başkanı Levent TUNCER ile alanlarında uzman yerli ve yabancı katılımcıların katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. 

Çalıştayda, AEPC üye ülkelerinden; Avusturya, Finlandiya, Hollanda ve Ukrayna olmak üzere 4 farklı ülkeden toplam 5 uluslararası katılımlarıyla gerçekleştirilen 11 sunumda, uluslararası destekleyici polislik mekanizmasının; tarihsel süreçteki gelişimine, işleyişine, hukuki durumuna, bugününe ve destekleyici polisliğin geleceği ile ilgili önemli bilgilere yer verilmiştir.
Gerçekleştirilen çalıştayla ilgili önemli hususların ve ayrıntılı değerlendirmelerin yer alacağı “Güvenliğin Kurumsal Yönetiminde Uluslararası Destekleyici Polislik Çalıştayı Raporu” Başkanlığımız tarafından hazırlanıp yayımlanarak yerli ve yabancı kamuoyu ile en kısa sürede paylaşılacaktır.

Haberi Paylaş