POLİS AKADEMİSİ

Haberler

24. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi
  17 Kasım 2023

Polis Akademisi ve Anadolu Ajansı iş birliğinde savaş, afet ve olağanüstü hallerde görev yapacak muhabirlerin yetiştirilmesi amacıyla 14 ülkeden 24 kursiyerin katılımıyla düzenlenen "24. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi" tamamlanmıştır.

Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen söz konusu törene; Polis Akademisi Başkan Yardımcımız 1. Sınıf Emniyet Müdürü Fatih İNAL, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Enis PERU, TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur TANYELİ, Akademimiz Emniyet Müdürleri, Afganistan, Bangladeş, Cezayir, Çad, El Salvador, Etiyopya, Filipinler, Hırvatistan, Kenya, Lübnan, Tunus, Uganda, Ukrayna ve ülkemizden olmak üzere eğitimlerini başarıyla tamamlayan 24 kursiyer katılım sağlamıştır.

Tören, Polis Akademisi Başkan Yardımcımız 1. Sınıf Emniyet Müdürü Fatih İNAL’ın hitapları, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Enis PERU ve TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Dairesi Başkanı Uğur TANYELİ’nin konuşmalarının ardından kursiyerlere sertifika takdimi ile sona ermiştir.

Şu ana kadar yapılan 24 dönem savaş muhabirliği eğitimine çeşitli ülkelerden ve ülkemizden olmak üzere toplam 532 kursiyer eğitim almıştır.

Haberi Paylaş