POLİS AKADEMİSİ

Haberler

17. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi Sertifika Töreni
  04 Ekim 2019

Polis Akademisi Başkanlığı, Anadolu Ajansı (AA) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle yürütülen savaş, afetler ve olağanüstü hallerde görev yapacak operasyonel muhabirler yetiştirmek amacıyla düzenlenen 17. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi mezunları için 4 Ekim 2019 Cuma günü Başkanlığımız Anıttepe yerleşkesinde Sertifika Töreni düzenlenmiştir.

Tören; TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman NURDUN, Başkan Yardımcılarımız 1. Sınıf Emniyet Müdürü Fatih İNAL ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Doç. Dr. Ufuk AYHAN, AA Haber Akademisi Müdürü Cihangir İŞBİLİR, Hizmetiçi Eğitim Koordinatör Müdürü 2. Sınıf Emniyet Müdürü Leman KAYALAR ve davetlilerin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Savaş Muhabirliği Eğitimi, Afganistan, Etiyopya, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna, Hırvatistan, Suriye, Kolombiya, Myanmar, Nijerya, Cezayir, Filistin, Ürdün, Filipinler ve Pakistan gibi ülkelerden 23 kursiyerin katılımlarıyla habercilikten kişisel güvenliğe, savaş hukukundan ilk yardıma, ileri sürüş tekniklerinden suda hayatta kalmaya, kimyasal ve biyolojik saldırılardan olağanüstü durumlarda medya yönetimine kadar pek çok farklı alanlardaki eğitimlerle tamamlanmıştır.
 

Haberi Paylaş